Државна лотарија со ново ТВ шоу „СЕДМО НЕБО“

28.11.2023.

Забава, песна, танц, дружење со познати лица и рецепти за среќа Скопје, 27.11.2023 година – Од недела, 26 ноември 2023 година, од 21:00 часот на Канал 5 ТВ, започна емитувањето на нова забавна емисија под името „СЕДМО НЕБО“, којашто ќе внесе забава, радост и дополнително чувство на среќа и задоволство. Целта на Државна лотарија со оваа емисија е ...

Сонот на гејмерите, лесно може да стане јаве !

24.11.2023.

Скопје, 24.11.2023 година – Играње на најновите игри бараат одлична хардверска конфигурација, тоа подразбира одлична графичка картичка, супер дисплеј, голем простор за складирање и феноменална меморија. Лаптоп Lenovo Gaming ја испорачува најновата генерација на хардвер кој ви е потребен за да ги играте сите наслови кои ги сакате, со мноштво опци ...

Никогаш не било полесно до патување во Дубаи !

24.11.2023.

Скопје, 24.11.2023 година – Незаборавно патување за двајца во Дубаи е една од наградите која може да ја освоите доколку учествувате во наградната игра „Биди ин, регистрирај се на Мегавин“ на Државна лотарија. Ваше е да изберете помеѓу релаксирачки престој на прекрасната плажа Џумеира,  да го почувствувате најмодерниот и најпрогресивен град шетајќи ...

Даниел Ќуксановиќ од Чучер Сандево е добитник на 6-ка Лото од 93-то коло, која изнесува 364 662 денари

24.11.2023.

Тој уплатил 5 комбинации и еден Џокер во продажното место Тим компани, од кои секогаш уплаќа 3 комбинации исти за него важни броеви. Инстант грепки купува повремено при прошетка со децата. Уплати ги и ти твоите среќни броеви за наредното коло и играј за премија вредна над 48 000 000 денари.

Инстант лозот„УРБАН СТИЛ “ на Државна лотарија израдува тројца нови добитници од од Штип, Битола и Скопје

23.11.2023.

Скопје, 23.11.2023 г. − Билјана од Скопје, Дарко од Битола и Ерџан од Штип се тројцата најнови добитници на електрични мотори од инстант лозот „Урбан Стил “ на Државна лотарија. Тројцата среќници дојдоа во Рамстор Мол во Скопје и во забавна атмосфера, споделувајќи си ги убавите спомени од мигот на изненадување при дознавање на добивката, секој од н ...

Детектиравме стара верзија на интернет пребарувач која не е поддржана.

Ве молиме да ја инсталирате последната верзија на интернет пребарувач: